Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

SH ČMS zveřejnila seznam soutěží na rok 2017. Stáhnout si jej můžete zde.

Výsledky okresního kola soutěže družstev mužů a žen v požárním sportu ročníku 2020/2021:

Jedná se o neoficiální výsledky, výsledková listina bude vložena po ukončení soutěže.

Odkaz na otevření výsledků v samostatném okně >>>

Dne 29. 4. 2017 se v areálu hasičské stanice na Porubě uskutečnilo okresní kolo soutěže družstev v požárním sportu jehož součástí je i soutěž o "Putovní pohár starosty OSH" v požárním útoku.

Běžeckých disciplín se na tartanové dráze zúčastnily tři družstva žen a pět družstev mužů. Na start běhu na 100 metrů s překážkami se postavilo 16 žen a 27 mužů, přičemž nejlépe si vedli Veronika Krejčí a Richard Svačina, oba z Michálkovic. Michálkovice si zapsaly i nejlepší součty časů čtyř závodníků a po první disciplíně tak vedly v obou kategoriích. Druhé příčky obsadil Muglinov a třetí místo z úvodní disciplíny patřilo ženám z Nové Vsi a mužům z Třebovic.

Do disciplíny štafeta 4x100m nastoupily celkem čtyři štafety žen a sedm štafet mužů. Ženská družstva si připsala stejné pořadí, jako v úvodní disciplíně, u mužů opět vyhrály Michálkovice před Muglinovem a Dolní Lhotou.

K závěrečným bojům nejen o celkové umístění, ale i o pohár strosty OSH se připojila ještě dvě družstva mužů, kterých tak bylo celkem sedm. Požární útoky zahájili muži a krom družstva z Michálkovic, které disciplínu vyhrálo, se žádnému týmu nepodařilo dokončit ani jeden útok bez komplikací. K vidění byly prasklé hadice, vypadlé proudnice z ruk, obrovský prostřik, nedoplňovaná voda do kádě a jiné drobné chyby, které však výrazně zvyšovaly časy útoků a konečné pořadí tedy mohlo doznat výrazných změn. Druhou příčku nakonec obsadilo družstvo z Dolní Lhoty před muži z Muglinova. U žen rovněž dominovalo družstvo z Michálkovic, druhé zkončily ženy z Nové Vsi a třetí příčku obsadil Muglinov.

Obě kategorie tak suveréně vyhrála družstva z Michálkovic, která budou okres reprezentovat na krajském kole v Přerově. Druhé místa patří Muglinovu a třetí si v ženách odvezla Nová Ves a v mužích Dolní Lhota.