Letní školy instruktorů:

Ústřední odborná rada mládeže vyhlásila pro tento rok dvě Letní školy určené začínajícím vedoucím mládeže ve věku 15-18 let (bližší informace >>>).

Přihlašování bude spuštěno 29. 4. 2021 od 12:00 - pozor kapacita se zpravidla naplní během několika hodin!!!


Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

Daruj krev s dobrovolnými hasiči

stránky krevního centra

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos bude měsíc květen, měsícem symbolizujícím pomoc bližnímu svému. V dnešní nelehké době bohužel nemáme možnost obdobně, jak tomu bylo v předchozích letech, zorganizovat hromadné darování krve. Přesto bychom Vás chtěli požádat, abychom i letos ukázali, že jako hasiči nikdy nemyslíme jen na sebe a jsme připraveni pomáhat. Akce „DARUJ KREV S DOBROVOLNÝMI HASIČI“ bude tedy individuální, bude probíhat po celý měsíc květen a Vaše dárcovství pomůže zviditelnit dobrovolné hasiče v očích veřejnosti.

Mezinárodní letní tábor

Dne 16. 2. 2018 vyšel pokyn č. 10/2018 generálního ředitele HZS ČR, kterým se vydávají pravidla požárního sportu.

Pravidla >>>

Technická příloha >>>

Dne 29. 4. 2017 se v areálu hasičské stanice na Porubě uskutečnilo okresní kolo soutěže družstev v požárním sportu jehož součástí je i soutěž o "Putovní pohár starosty OSH" v požárním útoku.

Běžeckých disciplín se na tartanové dráze zúčastnily tři družstva žen a pět družstev mužů. Na start běhu na 100 metrů s překážkami se postavilo 16 žen a 27 mužů, přičemž nejlépe si vedli Veronika Krejčí a Richard Svačina, oba z Michálkovic. Michálkovice si zapsaly i nejlepší součty časů čtyř závodníků a po první disciplíně tak vedly v obou kategoriích. Druhé příčky obsadil Muglinov a třetí místo z úvodní disciplíny patřilo ženám z Nové Vsi a mužům z Třebovic.

Do disciplíny štafeta 4x100m nastoupily celkem čtyři štafety žen a sedm štafet mužů. Ženská družstva si připsala stejné pořadí, jako v úvodní disciplíně, u mužů opět vyhrály Michálkovice před Muglinovem a Dolní Lhotou.

K závěrečným bojům nejen o celkové umístění, ale i o pohár strosty OSH se připojila ještě dvě družstva mužů, kterých tak bylo celkem sedm. Požární útoky zahájili muži a krom družstva z Michálkovic, které disciplínu vyhrálo, se žádnému týmu nepodařilo dokončit ani jeden útok bez komplikací. K vidění byly prasklé hadice, vypadlé proudnice z ruk, obrovský prostřik, nedoplňovaná voda do kádě a jiné drobné chyby, které však výrazně zvyšovaly časy útoků a konečné pořadí tedy mohlo doznat výrazných změn. Druhou příčku nakonec obsadilo družstvo z Dolní Lhoty před muži z Muglinova. U žen rovněž dominovalo družstvo z Michálkovic, druhé zkončily ženy z Nové Vsi a třetí příčku obsadil Muglinov.

Obě kategorie tak suveréně vyhrála družstva z Michálkovic, která budou okres reprezentovat na krajském kole v Přerově. Druhé místa patří Muglinovu a třetí si v ženách odvezla Nová Ves a v mužích Dolní Lhota.

Fotogalerie >>>

Výsleky ke stažení:

ŽENY

MUŽI

SH ČMS vyhlásila kvalifikační podmínky pro jednotlivce na MČR v roce 2018. Celé podmínky si můžete stáhnout zde

Propozice poháru >>>

Závody seriálu jsou:

O pohár HVP a.s. 13. 05. SDH Budíkovice a OSH Třebíč detaily
Ostrava 27. 05. SDH Nová Ves detaily
Bludovská stovka 29. 07. SDH Bludov detaily
Večerní stovka 12. 08. SDH Kamenec u Poličky detaily
Polabské stovkování 10. 09. SDH Písková Lhota detaily
Karlovy Vary 16. 09. KSH Karlovy Vary detaily

Kalendář akcí

Partneři